icon_hakkında

PROTEZ SAÇ

Protez saç, saç dökülmesi sorunlarında kullanılan ameliyat, ilaç ve ağrı olmadan sağlıklı, kullanışlı, dayanıklı ve estetik bir uygulamadır.

Protez saç uygulamsı 50’li yılların sonlarında Hollywood film stüdyolarında MAX Factor firması tarafından geliştirilip çok ünlü film yıldızlarına uygulanarak başlanmıştır. John Wayne ve Sean Connary bilinen ünlülerindendir.

60’lı yıllarda tüm saç sorunu olan Hollywood ünlülerine film setlerinde yapılan uygulamalar zamanla kendilerinin de devamlı kullanmasına sebep olmuştur. 70’li yıllarda fiyatların düşmesi ve talebin artması ile herkes tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Halen ABD’de 35000 civarında firma vardır ve çok popüler bir uygulamadır.

Uzman personelimiz tarafından kişinin saç sorunlu bölgesinin bire bir kalıbı alınarak ölçülendirme yapılır ve kendi sağlıklı saçından alınan örnekle %100 insan saçı dokusundan gelişmiş teknik yöntemlerle üretilen ve havayı, suyu geçiren tamamen doğal saçtan imal edilen ve kişinin sadece saç sorunlu bölgesine yerleştirilen bir ünitedir.

 • Kişi bu üniteyi kendi çıkaramaz.
 • Kesinlikle dışarıdan anlaşılmaz.
 • Kişinin doğal görüntüsünü tamamlar.
 • Saç kaybından dolayı yitirilen sosyal hayat tam anlamıyla geri kazanılır.
 • Her noktasında saçın deriden çıkması gereken yön elle verilerek yapılır.
 • Transparan suni bir deri üzerine işlenir.
 • Havayı ve suyu geçirir.
 • 7 gün 24 saat hayatına istediği gibi devam eder.
 • İstediği gibi tarayabilir.
 • İstediği sporu veya aktiviteyi yapabilir.
 • Duş alabilir.

 

PROTEZ SAÇ NASIL UYGULANIR?

ÖLÇÜLENDİRME:

Protez saçın uygulama aşamasının ilk basamağını oluşturmakta olan “ölçülendirme” işleminin kesinlikle sıfır hata üzerinden yapılması daha sonraki uygulanacak aşamalar açısından önemli rol oynar. Kişinin kafa yapısının doğru şekilde tanımlanması ile saç olmayan yerlerin simetrik açıdan saç tasarımına uygun bir kalıbı oluşturulur. Saçın; renk, kalınlık-incelik, dalga boyu gibi yapısal özellikleri ayrıntılı bir şekilde saptanarak üretimi yapılır.

YERLEŞTİRME:

Ölçülendirme aşamasının başarılı geçmesi yerleştirmenin de o kadar rahat olmasını sağlamaktadır. Özel medikal ürünlerle tasarımı alınmış bölgeyi kapsayacak şekilde uygulanır.

TASARIM:

Son aşamada, yüz yapısına uygun saç kesimin yapılması ile saçsızlık tarihe karışır. Bu aşamanın uzman olmayan eller tarafından yapılması, doğallıktan uzak estetik olmayan görünüme sahip olmanıza neden olur. Saç protez uygulamasının son aşaması olan model tasarımı müşterinin istediği şekilde ve rahat kullanımına uygun şekilde profesyonel saç kesimi yapılır.

SAĞLIKLI MIDIR?

Saç protezleri kullanılan malzeme ve saçın temizlenmesi açısından son derece hijyeniktir. 60 seneyi aşkın bir zamandır ABD’de ve 30 seneden fazla Avrupa’da güvenle kullanılmakta ve ABD ve Avrupa’da bir çok ülkede sigorta kapsamında satılmaktadır.

DİNİ AÇIDAN BİR ENGEL VAR MIDIR?

Dinimiz açısından hiç bir sakıncası yoktur. Bugün toplum tarafından dini bütün olarak kabul edilen bir çok ünlü sima saç protezi kullanmaktadır.

BAKIM GEREKTİRİR Mİ?

Protez saç yapıştırıcı solüsyonun hava ve su geçirgenliği olmasının doğal bir sonucu olarak zamanla gücünü kaybedebilir. Bu sebeple belirli periyotlarla bakım işleminin yapılması gerekmektedir. Rutin bakım aralığı kişinin yaşadığı yerin sıcaklığının ve rutubetinin derecesine göre  2-5 hafta arasında değişmektedir. 

İSTEDİĞİM GİBİ TARAMA ŞEKİL VERME?

Protez her türlü tarama ve şekil verme işlemine uygun şekilde üretilmiştir. Kişinin isteğine göre  yapılan tasarımlar da amaç  hayatına adapte olması için gereken her türlü imkanın sağlamaktır.

Diğer hizmetlerimiz

slide-1.jpg

Saç Analizi

Saç analizi tedaviye başlamadan önce yapılan bir işlemdir. Saç analizinde saç yapısı, saç rengi, saç kılı kalınlığı, saç kaybının derecesi, deride ki yağlanma
oranı gibi bilgiler elde edilir.

Saç Ekimi

Saç ekimi uygulamalarında amaç; saç ekimi için
gelen kişilere, modern tıbbi uygulamalar ile
konforlu bir şekilde istenilen doğal ve sağlıklı
saçları kazandırmaktır.

Mezoterapi

Saç mezoterapisi, dökülme sorunu yaşayanlara
ve saç ekimi öncesi tedavi arayışında olanlara
alternatif bir tedavi yöntemi sunmaktadır.

Fue

FUE doğal saç çıkış açısı ve yönü hesaplanıp,
lokal anestezi altında özel uçlu mikro motorlar ile
tek tek alınarak saçsız alanlara yerleştirilen saç
ekim yöntemidir.

Lazer Terapi

Lazer ile saç tedavisi uygulaması genellikle
mezoterapi ve PRP tedavilerinde gerçekleştirilen enjeksiyon işleminden çekinen hastaların tercih
ettiği bir uygulamadır.

Saç Bakımı

Saç bakımı ile yoğun iş temposu, stres ve çevre faktörlerinin etkisiyle, zarar gören ve canlılığını
kaybeden saçlarınız, profesyonel ekibimizin
yardımıyla sağlığına kavuşur.