icon_hakkında

LAZER TERAPİ

Lazer ile saç tedavisi uygulaması genellikle mezoterapi ve PRP tedavilerinde gerçekleştirilen enjeksiyon işleminden çekinen hastaların tercih ettiği bir uygulamadır.

Lazer terapi ile saç tedavisi uygulaması genellikle mezoterapi ve PRP tedavilerinde gerçekleştirilen enjeksiyon işleminden çekinen hastaların tercih ettiği bir uygulamadır. Lazer uygulamasında kullanılan cihaz, oldukça düşük dozda diot ışınlarının bulunduğu bir lazer uygulama sistemidir. Uygulama esnasında hastanın konforu da oldukça yerinde olup, dilerse kitabını ya da gazetesini okurken bile lazer ile saç tedavi işlemini yaptırabilmektedir. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan uygulama rahatlıkla ve güvenle tercih edilebilmektedir.

Lazer terapi sayesinde incelmiş olan saçların güçlendirilmesi ve saç dökülmesi sorunu bulunan kişilerin bu problemi yavaşlatılarak durdurulması sağlanır. Lazer terapi ile saç tedavisi; saçlarında zayıflama, incelme ve dökülme sorunu yaşayan  hem erkekler hem de kadınlar için son derece uygun bir teknolojidir. Bu uygulamada kullanılan lazer çanağı içerisinden saçlı olan deriye 107 ayrı noktadan sürekli bir şekilde uygulanan lazer ışınları, bu bölgeyi tamamen tarayarak saç foliküllerine ulaşmaktadır. Yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde saçlı deriye verilen lazer ışınlarının düşük dozda olması bölgedeki foliküllerin çok daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlamaktadır. Kozmetik lazer olarak adlandırılan bu uygulama hem erkeklerde hem kadınlarda kullanım için uygun ve güvenlidir. Klinik çalışmalarda saptanan ortalama yeni  saç gelişimi oranı patolojiye bağlı olarak değişmekle beraber yaklaşık %40 civarlarındadır.

Özellikle stres, çeşitli hastalıklar, beslenme bozuklukları gibi çevresel etkenlere bağlı olarak yaşanan saç dökülmelerinin görülme sıklığı her geçen gün artmaktadır. Erkeklerde daha çok genetik faktörlere bağlı olarak yaşanan ve başın üst bölümünde ve alında görülen dökülme, kadınlarda başın genelinde görülür. Lazer tedavisi özellikle genetik faktörler dışındaki stres, beslenme bozuklukları gibi çevresel etkenlere bağlı dökülmerde uygulanan bir tedavidir. Lazer tedavisinde saç kökleri uyarılır ve canlılığını yitirmiş olan saç hücrelerinde organel faaliyetleri artırılarak saçların yeniden çıkması sağlanır. Tedaviye öncelikle canlılığını yitiren saçların bulunduğu bölgeden başlanır. Lazer tedavisi ile saç ekimi kombine edilerek birlikte de uygulanabilir. Önce Lazer tedavisi ile saç kökleri uyarılır ve ardından saç ekimi yapılırsa daha iyi sonuçlar alınabilir.

 

LAZER TERAPİ UYGULAMASI ESNASINDA ACI DUYULUR MU?

Lazer terapi ile tedavide herhangi bir kesme işlemi veya cerrahi müdahale yapılmadığından acı hissedilmez. Lazer tedavisi acısız ve ağrısız bir tedavi yöntemidir. Bu özelliğinden dolayı insanlar diğer tedavi yöntemlerine oranla daha çok lazer tedavisini tercih etmektedir.

Lazer terapi ayrıca, saçlardaki renk pigmentlerini de uyardığından onların düzgün çalışmasını sağlamakta ve saçlardaki beyazlamayı da azaltmaktadır. Bu özelliği ile diğer tedavi yöntemlerine göre avantajlı sayılabilir.

 

LAZER TERAPİ KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

İlk ve en önemli aşama kişiye özel oluşturulan ve izlenen tedavi planı için görüşmenin yapılmasıdır. Saçlarında incelme, dökülme, hasar gözlenen tüm kadın ve erkekler  lazer terapi ile saç tedavisi için uygundur. Ayrıca lazer tedavisi; saç ekimi yapılmış olan vakalarda da saç ekiminin başarısını artırır.

 

LAZER TERAPİ NE KADAR SÜREDE ETKİLİ OLUR?

Lazer terapi ile kısa sürede sağlıklı saçlara kavuşabilmek mümkün olur. Tedavinin etkisi 3 ay içerisinde tam olarak görülmeye başlar ve 3-4 yıl devam edebilir.

Diğer Hizmetler

Saç Analizi

Saç analizi tedaviye başlamadan önce yapılan bir işlemdir. Saç analizinde saç yapısı, saç rengi, saç kılı kalınlığı, saç kaybının derecesi, deride ki yağlanma
oranı gibi bilgiler elde edilir.

Protez Saç

Protez saç, saç dökülmesi sorunlarında kullanılan ameliyat, ilaç ve ağrı olmadan sağlıklı, kullanışlı,
dayanıklı ve estetik bir uygulamadır.

Saç Ekimi

Saç ekimi uygulamalarında amaç; saç ekimi için
gelen kişilere, modern tıbbi uygulamalar ile
konforlu bir şekilde istenilen doğal ve sağlıklı
saçları kazandırmaktır.

Mezoterapi

Saç mezoterapisi, dökülme sorunu yaşayanlara
ve saç ekimi öncesi tedavi arayışında olanlara
alternatif bir tedavi yöntemi sunmaktadır.

Fue

FUE doğal saç çıkış açısı ve yönü hesaplanıp,
lokal anestezi altında özel uçlu mikro motorlar ile
tek tek alınarak saçsız alanlara yerleştirilen saç
ekim yöntemidir.

Saç Bakımı

Saç bakımı ile yoğun iş temposu, stres ve çevre faktörlerinin etkisiyle, zarar gören ve canlılığını
kaybeden saçlarınız, profesyonel ekibimizin
yardımıyla sağlığına kavuşur.