icon_hakkında

fue

Saç ekimi yetenek, görsellik ve tecrübe gerektirdiğinden özellikli bir bilimsel sanattır. Sağlıklı bir şekilde uzayan, doğal saçlara kavuşan insanların kendine olan güveni de artmaktadır.

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yönteminde saç kökleri lokal anestezi altında özel uçlu mikro motorlar ile tek tek alınarak saçsız alanlara, doğal saç çıkış açısı ve yönü dikkate alınarak yerleştirilir.

FUE yönteminde saçlar tek tek alınıp saçsız bölgelere nakledilir. Folikül çıkartma işleminden önce donör alandaki saçlar kesilerek 1 mm olacak kadar kısaltılır. Lokal anestezik ilaç ile saç kökü alınacak ve ekim yapılacak olan bölge uyuşturulur.

Cerrahi bıçaklar kullanılmaksızın özel  mikro motor ucu, saç kılını ortalayacak şekilde yaklaştırılır ve kıl çıkış açısına uygun olacak şekilde 0.6-0.8 mm dönen delikli uçlarla saçlı derinin kök ortasında kalacak ve hiç zarar görmeyecek şekilde dönerek içine girer, kıl kökleri alınır. Motor uçları çok ince olduğundan kıl kökü alınan yerde kanama az olur, dikiş atılması gerekmez. Kıl, folikül ve onu çevreleyen mikroskobik doku ile birlikte, silindirik bir tarzda kesilmiş olur. Operasyondaki greftlerin zarar görmesini minimalize eden bu otomatik sistem sayesinde operasyon süreleri kısalmış, zaman biriminde alınan greft sayısı da artmıştır. Foliküler üniteler bu şekilde toplandıktan sonra saçsız alanda açılan çok daha küçük deliklere yerleştirilirler. Her bir foliküler ünite ortalama 2 ile 3 folikül barındırır. Ense üzerinden veya tercihen vücudun diğer bölgelerinden de toplanan kökler tekli veya ikili ayrılır. Bir seansta ortalama 6000 kıl yani 3000-4000 grefts çıkarılır. Enseniz müsait ise ve ihtiyacınız olan saç miktarı 10.000 tel ise size bir seansta 5.000 grefts ekilebilir. Bu sayı ile orta dereceli veya çok açık bir saçsızlık bir seansta kapatılabilir anlamındadır.

Gerekirse ertesi günü işleme devam edilerek daha fazla sayıda saç ekimi yapılır. Saç kökleri özel losyonlar içinde toplanır ve bu işlem bittiğinde yeni saç çizgisi çizilir veya ekilecek alan belirlemesi yapılır. Saç miktarı ve alınma şekli önemli olduğu kadar ekilen saçların yönü, ön saç çizgisinin doğallığı en az ekilen saç miktarı kadar önemlidir.

Saç köklerinin alındığı bölge ve ekim yapılan bölgede iz kalmaz. Saçlar kişinin kendisine ait olduğundan aynı renk ve karakterde çıkar ve diğer saçlar ile birlikte büyür. Her ay 1-1.5 cm oranında uzar. Canlı saç kökü ekimi yapıldığı için ekim yapılan saçlar her ay uzar ve 6. ayda saçlar göz dolduracak kadar gelişir. İstediğiniz berbere kestirebilir yada saçlarınızı istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. İstediğiniz şampuanı kullanabilirsiniz. Özel bir bakım gerektirmez. 

 

FUE YÖNTEMİNİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

  • Greftlerin alındığı bölgede doku alınmadan yalnızca ilgili kök hücresi üzerinde bire bir çalışılmaktadır.
  • Saç alınan bölgede kesme ve dikiş işlemi olmaz. Köklerin alındığı bölgede 0.6-0.8 mm den küçük çaplı sıyrıklar oluşur bu sıyrıklar bir kaç günde kapanır ve iz bırakmadan iyileşir.
  • Bu teknikle ense bölgesinden alınan greftler saç transferinde kullanıldığı gibi kaş, bıyık, sakal transferinde de kullanılmaktadır.
  • Bir seansta ortalama donör alanının durumuna ve ekilecek kök sayısına bağlı olarak 6000 kıl yani 3.000-4.000 kadar greft alınabilir.
  • Elde edilen kök sayısına ve açıklığa bağlı olarak santimetrekare başına 50-60 saç kökü ekmek mümkündür.

 

FUE YÖNTEMİNİN PROFESYONEL EKİP TARAFINDAN YAPILMASI NEDEN ÖNEMLİDİR?

Ömür boyu uzayan saçlar insanın görünümünü değiştirdiği gibi psikolojisini de çok olumlu etkilemektedir. Saç ekimi yetenek, görsellik ve tecrübe gerektirdiğinden özellikli bir bilimsel sanattır. Sağlıklı bir şekilde uzayan, doğal saçlara kavuşan insanların kendine olan güveni de artmaktadır.

Tedavilerimiz

slide-1.jpg

Saç Analizi

Saç analizi tedaviye başlamadan önce yapılan bir işlemdir. Saç analizinde saç yapısı, saç rengi, saç kılı kalınlığı, saç kaybının derecesi, deride ki yağlanma
oranı gibi bilgiler elde edilir.

Protez Saç

Protez saç, saç dökülmesi sorunlarında kullanılan ameliyat, ilaç ve ağrı olmadan sağlıklı, kullanışlı,
dayanıklı ve estetik bir uygulamadır.

Saç Ekimi

Saç ekimi uygulamalarında amaç; saç ekimi için
gelen kişilere, modern tıbbi uygulamalar ile
konforlu bir şekilde istenilen doğal ve sağlıklı
saçları kazandırmaktır.

Mezoterapi

Saç mezoterapisi, dökülme sorunu yaşayanlara
ve saç ekimi öncesi tedavi arayışında olanlara
alternatif bir tedavi yöntemi sunmaktadır.

Lazer Terapi

Lazer ile saç tedavisi uygulaması genellikle
mezoterapi ve PRP tedavilerinde gerçekleştirilen enjeksiyon işleminden çekinen hastaların tercih
ettiği bir uygulamadır.

Saç Bakımı

Saç bakımı ile yoğun iş temposu, stres ve çevre faktörlerinin etkisiyle, zarar gören ve canlılığını
kaybeden saçlarınız, profesyonel ekibimizin
yardımıyla sağlığına kavuşur.