icon_analiz

saç analizi

Modern saç analiz cihazlarımızla saç sorunlarını tespit edip, size uygun tedaviyi sunuyoruz.

Saç dökülmesi hemen hemen tüm insanların hayatlarının belirli bir döneminde karşılaştıkları çok sık rastlanan bir problemdir. Erkeklerde daha sık olarak görülen saç dökülmesi, genellikle 25 yaşlarında başlar ve hayatları boyunca tüm erkeklerin %70’e yakınını etkiler.

Bireysel olarak değişik hızlarda seyreden saç dökülmesi, alın saç çizgisinin geriye doğru çekilmesi, ön ve tepe bölgesindeki saçların incelmesi ve seyrelmesi ile başlar, zamanla tüm tepe bölgesinin açılmasına kadar ilerleyebilir. Dış görüntünün çok önemli bir bölümünü oluşturan saçlardaki bu kayıplar, fiziksel olduğu kadar ciddi psikolojik sorunların da belirmesine neden olur.

Çevresel faktörler, hava kirliliği, stres, yorgunluk, yetersiz beslenme, kronik hastalıklar, kullanılan bazı ilaçlar, hormonal nedenler, genetik yatkınlık ve saça uygulanan kozmetik ürünlerdeki zararlı kimyasal maddeler gibi çok çeşitli nedenlerle saçlar, hızla dinlenme dönemine geçer ve dökülen saç teli sayısı artar.​

Saç ve saç derisi problemleri çok çeşitlidir ve her birinin farklı alt yapıları olabilir. Bu sebeple bir kişiye yarayan bir çözüm diğer kişide aynı oranda etkili olmayabilir. Birebir yapılan görüşme sonrası “kişiye özel” sorunları iyi anlayarak şekillendirilen çözüm programları daha başarılı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Saç analizi tedaviye başlamadan önce  yapılan bir işlemdir. Saç analizinde saç yapısı, saç rengi, saç kılı kalınlığı, saç kaybının derecesi, deride ki yağlanma oranı gibi bilgiler elde edilir.

Modern saç analiz cihazı ile uzmanlarımız tarafından gerekli incelemeler yapılmakta ve sizlere detaylı saç analiz raporu verilmektedir. Uzmanlarımız saç analizi ile saçlarınızın sorunlarını tespit eder, saç yoğunluğunuzu ve kalınlığını hesaplayarak saç tedavinizi planlama ve yapılan tedavilerin olumlu sonuçlarını rapor ederek size uygun bir tedavi önerir.

diğer hizmetlerimiz

slideshow-2-slide-3.jpg

Protez Saç

Protez saç, saç dökülmesi sorunlarında kullanılan ameliyat, ilaç ve ağrı olmadan sağlıklı, kullanışlı,
dayanıklı ve estetik bir uygulamadır.

Saç Ekimi

Saç ekimi uygulamalarında amaç; saç ekimi için
gelen kişilere, modern tıbbi uygulamalar ile
konforlu bir şekilde istenilen doğal ve sağlıklı
saçları kazandırmaktır.

Mezoterapi

Saç mezoterapisi, dökülme sorunu yaşayanlara
ve saç ekimi öncesi tedavi arayışında olanlara
alternatif bir tedavi yöntemi sunmaktadır.

Fue

FUE doğal saç çıkış açısı ve yönü hesaplanıp,
lokal anestezi altında özel uçlu mikro motorlar ile
tek tek alınarak saçsız alanlara yerleştirilen saç
ekim yöntemidir.

Lazer Terapi

Lazer ile saç tedavisi uygulaması genellikle
mezoterapi ve PRP tedavilerinde gerçekleştirilen enjeksiyon işleminden çekinen hastaların tercih
ettiği bir uygulamadır.

Saç Bakımı

Saç bakımı ile yoğun iş temposu, stres ve çevre faktörlerinin etkisiyle, zarar gören ve canlılığını
kaybeden saçlarınız, profesyonel ekibimizin
yardımıyla sağlığına kavuşur.